Dávni lekári, predovšetkým na Strednom východe, v Číne a Indii, rozumeli, aké prínosné je kombinovanie potravín. Táto myšlienka sa konečne dnes znova začína uplatňovať.

Lekári dávnych čias mali hlbokú úctu k potrave a výžive a k ochrane, ktorú poskytuje telu. Nové štúdie potvrdzujú, že staroveké stravovacie teórie dokážu poskytnúť taký druh liečby, aký pri dnešných jedlách nenachádzame. Židovský lekár a filozof z 12.st Maimonides zanechal najlepšie všeobecné rady o jedení, aké som kedy čítala.

  • jedzte tak, aby ste sa naplnili do troch štvrtín. Jedlo, ktoré príjmame hneď nestrávime, preto potrebujeme enzýmy, na kvalitné a rýchlejšie spracovanie potravy. /TERRAZYME/. Ak však naplníme celý žalúdok, máme pocit ťažoby, únavy, môže nastať plynatosť, či nafukovanie.
  • ak pred jedlom alebo po jedle zvolíme krátku aktívnu aktivitu menom šport,( môže byť aj prechádzka), zlepšuje sa trávenie a znižuje sa riziko rakoviny žalúdka.
  • jedzte stravu podľa sez´´ony
  • vychutnajte si jedlo. Radi pri jedle telefonujeme, či píšeme, nebodaj pozeráme televíziu. Ak sa zbavíte “zbytočností” pri jedle, začnete si ho viac užívať a samozrejme viac tráviť.
  • žujte. Naše trávenie začína v ústach, naše sliny sú prvotné enzýmy, ktoré nám pomáhajú spracovať potraviny. Jedno staré príslovie hovorí: “žalúdok nemá zuby”. Ak sa začneme viac sústrediť na spracovanie potravy, uvedomíme si pocit sýtosti a v konečnom dôsledku tak, znížime príjem kalórií.
  • liečte svoje telo polievkami a čajmi.
  • jedzte s radosťou a vďačnosťou.

Aby som vedela začať, chcela som Vám zdeliť základné pravidlo a to je stravovanie a výber princípov pre správnu detoxikáciu hrubého čreva. Základom je strava.

Hrubé črevo považovali už starí Číňania za príčinu všetkých chorôb. Stav hrubého čreva totiž výrazne ovplyvňuje stav imunitného systému, najmä protibakteriálnej imunity.

ZDRAVÉ ČREVO= IMUNITA

Ak je hrubé črevo zanesené toxínmi, môže spôsobovať zdravotné problémy skoro v celom organizme, a pritom ani nemusíme tušiť, že problém je práve v hrubom čreve.

Hrubé črevo je osídlené mikroflórou, ktorá zaisťuje mnohé tráviace procesy. Ide predovšetkým o trávenie živočíšnych bielkovín a tukov.

Toxické ložiská v hrubom čreve mávajú obal z tukov, cholesterolu, vlákniny, nestrávených zvyškov potravy a lepku. Nachádzajú sa buď priamo v črevnej dutine, resp. v haustrách (záhyboch hrubého čreva), alebo podsliznične, čo je problém pomerne závažný, pretože takéto črevo sa nedá vyčistiť mechanicky. Tieto ložiská produkujú toxíny, antigény a imunokomplexy, ktoré môžu spôsobovať chronické zápaly rôznych orgánov tela.

Podľa tradičnej čínskej medicíny o stave hrubého čreva rozhodujú aj pľúca, pečeň, žlčník a žlčové cesty.

Pľúca sú dcérskym orgánom hrubého čreva a riadia distribúciu tekutín v organizme. Pri chybách v tejto distribúcii môže vznikať príliš vodnatý alebo príliš suchý črevný obsah.

Funkcie hrubého čreva môžu poškodzovať aj toxíny, ktoré sa uvoľňujú z pečene a žlčníka. Pečeň a žlčník ovládajú hlavne slepé črevo a konečník.

Análny otvor ovláda slezina.

Hemoroidy a plesňové infekcie konečníka, svrbenie alebo istý druh dysbiózy spojený so značným nafukovaním sú procesy primárne spôsobené ložiskami toxínov v pečeni a následnými ložiskami v slepom čreve a konečníku.

Môj návod na detox hrubého čreva vďaka doterra olejom. Je to vôbec možné?! Stačí dodržať pravidlá stravovania a doterra produkty Vám v tom pomôžu a urýchlia proces riešenia problému, ale aj výsledkov.

Doba trvania záleží od toho, koľko máš rokov, či si už niekedy držal nejaký detox respektíve očistu na jar alebo na jeseň.

*ak si nováčik, doporučujem Ti :

2ráno nalačno Zendocrine softgels a 1 večer tesne pred spánkom. počas siedmych dní, zvoľ viac zelenej zeleniny (rozumej denne polovicu zeleného šalátu, 1 celú uhorku, špenát, zelené papriky..zelená zelenina ti pomôže k očiste tenkého aj hrubého čreva, pretože obsahuje az 80% vody) Počas siedmych dní sa snaž vyhýbať alkoholu, bielemu rafinovanému cukru, cigaretám, či mäsu. (mäso Ti nezakazujem,ale ak môžeš zvoľ radšej maximálne 2x do týždňa konzumáciu, viac nie.) Mäso zaťažuje organizmus.

Po siedmych dňoch, znížiš dávky na 1:1. Jedna ráno nalačno a 1 večer po jedle. K tomuto zaradíš pitie olejov alebo si ich nakvapkáš do veggie kapsulky po 1kv ako je THYME, LEMONGRASS, ON GUARD. Sedem dní a 3x do dňa pi, alebo užívaj vnútorne vo veggie caps. Ak nemáš on guard alebo lemongrass kludne k Thyme doplň Lemon/Grapefruit/wild orange. Počas týchto 7 dní, kľudne môžeš mať aj 10 dní zaraď do svojho jedálnička bobulovité ovocie: čučoriedky, maliny. Do svojho jedálnička by si mal-a zaradiť cibuľu, cesnak, pór, kel, paštrnák, mrkvu, zeler, cviklu, paradajky, brokolicu, baklažán. Ak vydržíš nekonzumuj mäso, biely cukor, vyhýbaj sa alkoholu, cigaretám.

Po 7-10 dňoch uvidíš zmeny na svojom vylučovaní: farba moču, farba a konzistencia stolice, ale aj pravidelnosť. Budeš sa cítiť ľahšie, samozrejme nohavice Ti budú voľnejšie a Tvoje črevo bude naštartované.

*doporučujem denne pri očiste čreva vypiť minimálne 2-3 L čistej vody. (pod vodou rozumej čistú vodu,nie kavu, nie čaj, ani zero produkty..)

Po 2 týždňoch očisty zaraď denne 1-2 kapsulky PB ASSIST na podporu zdravej črevnej mikroflory počas siedmych dní. Počas týchto dní zvoľ dostatok strukovín, zelenú zeleninu, ale aj obilniny.

Zdravá strava pre črevo musí zahŕňať aj celozrnné obilniny, strukoviny a olejnaté semená. Tie sú zásobárňou významných mikronutrientov, obsahujú vlákninu aj zdravé tuky.

Vaše črevá sa potešia najmä ľanovým, chia a tekvicovým semienkam. ( nesolené) Vďaka obsiahnutej vláknine podporujú pravidelné vyprázdňovanie, dokonca pôsobia antisepticky. 

Verím, že som Ti pomohla prebrať Tvoje črevo, a budeš sa cítiť vitálnejšie. Ak zvolíš očistu, tvoja imunita vzrastie a každým dňom začne stúpať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Košík