Tehotenstvo a materstvo je najkrajšie obdobie pre každú ženu (ževraj, ešte som to nezažila..:), Vieme dobre, že toto obdobie je náročne nielen po psychickej, fyzickej, ale aj emočnej stránke.

Vie pomôcť doterra počas 9-mesiacov, prípadne pri narodení dieťatka, a aj pri jeho 1.roku života? Áno, esenciálne oleje- doterra, ktoré sú 100% certifikované, vedia dopomôcť po každej stránke.

Hovorí sa, že keď sa dieťatko narodí, hneď po pôrode je dôležité naniesť kadidlo na korunu hlavy, aby sa prehĺbil vzťah s otcom. Vzťah s matkou je tiež veľmi dôležity, preto si zober so sebou myrhu a po narodení nanes 1kv myrhy na miesto, kde miminku odstrihli pupočníkovú šnúru.

Pri nevoľnosti by som zvolila oleje ako : fennel (aj vnútorne), balance, lemon (vnútorne), grapefruit (vnútorne), wild orange (vnútorne),lime (vnútorne). Všetky uvedené leje môžeš natierať, ale aj inhalovať v difúzeri, alebo pri otvorenej flaštičke.

Naše tehotné klienty občas trpia únavou a podľa mojich skúseností odporúčam: A2Z (detské vitamíny), LLV( life-long-vitality). Ak však necítiš potrebu užívať oleje vnútorne, prípadne doplnky stačí si nakvapkať citrusové oleje do difúzera a inhalovať.

*počas tehotenstva sa menia vône, pachy, ale aj chute. Ak ti však nebude voňať citrusový olej nakopne ťa aj, eukalyptus, siberian fir, elevation, vanilla, Air.

Na bolesť hlavy odporúčam jednoznačne Deep Blue Stick, Past Tense, piť dostatočne množstvo vody s kvapkou lemon/grapefruit.

Na bolesť pŕs jednoznačne lavender, roman chamomile, prípadne helichrysum touch (slamienka), melissa touch (medovka), ale aj vetiver.

*moj tip: každý z týchto olejíkov si môžeš dopriať do soli do kúpeľa (neparfumovanej)postačí 3-5kv z uvedených EO.

Pri nespavosti si zvoľ jemnejší olej, ako je lavender, balance, peace. Stačí naniesť na korunu hlavy 1kv, prípadne na oblasť srdca, alebo len inhalovať.

Pri pálení záhy zvoľ jednoduchú variantu a to je DIGEST TAB, stačí 1 tabletka (podľa mňa je to skôr cukrík), pálenie by malo ustúpiť rýchlejšie.

Pri svrbivej pokožke odporúčam olejíky ako je : lavender, prípadne Beautiful mist, correct x.

Pri celulitíde, alebo striách si sprav zmesku: epsonska soľ a olejíky: slim a sassy/ zendocrine /grapefruit / tangerine, voľba je na Tebe, všetky sú vhodné. Odporúčam na jeden kúpeľ a vymasírovanie si problematickej oblasti max 6-8 kv. epsonsku soľ nechaj pôsobiť maximalne minútu, viac nie a 2-3x do týždňa.

Jazvy po cisárskom reze zvoľ salubelle, correct x.

Pre zvýšenie produktivity mlieka clary sage, clary calm, fennel, basil. Snaž sa vyhnúť k vnútornému použitiu olejov a zmesiek, kde sa nachádza peppermint.

Emočná podpora: na posilnenie puta matky s dieťaťom: myrha, kadidlo.

Pocit úzkosti a napätia odstránite s balance, peace, vetiver, santalwood

Na pozdvihnutie nálady: motivate, passion, elevation, citrus bliss, bergamot, wild orange.

Pri pôrode zvoľ olejik balance.

Verím, že som Ti aspoň trocha pomohla pri voľbe esenciálneho oleja. Ak budeš používať doterru, ver mi, nemusíš sa ničoho báť. Skôr naopak.(:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Košík