..keď vezmeme do úvahy tvrdenie vedcov, že ľudská bunka je taká zložitá ako zemeguľa, pochopíme aký je dôležitý stavebný materiál pre ľudské telo..

Celok nášho tela tvoria telesné stavebné kamene, myšlienky a city. Najdôležitejšími stavebnými kameňmi tela nie sú ani vitamíny, ani každodenná potrava, ale správne minerálne látky.

Keď ich však emáme dostatok, prejaví sa to všetko navonok : únava, hnev, agresivita, vypadávanie/ lámavosť vlasov, biely škvrnky na nechtoch, zvýšena tvorba vrások atď..

Vápnik, najdôležitejšia a najcennejšia minerálna látka. Ak ho máme dostatok naše telo má energiu, silu, schopnosť rozhodovať sa.., obzvlásť ak ľudia trpia reumou, osteroporózou, stritídou mali by zvýšiť o 100% vápnika. Ak ho nemáme dostatok zistíme to napr. mäkkym tkanivom, zvýšenou citlivosťou na bolesť..

*pokiaľ nemáme dostatok jódu, naše telo nevie prijať vápnik.

Za vhodné zdroje vápnika sa považuje zelená zelenina, syry, tahini pasta, kefír, kyslé mliečne výrobky, vajíčka, sardinky bez oleja, slede.

Bone Nutrient, LLV ( life long vitality, A2Z, IQ mega)

Zinok má zásadný význam pre prácu a funkciu všetkých vitamínov. Je komponentom inzulínu. Práve od neho závisí dobrý stav pokožky, nechtov, ale i rast vlasov. Vedeli ste, že práve nedostatok zinku môže zapríčiniť nedostatok vašej sexuálnej aktivity? Zinok potrebujeme pre dobrý sluch, fungovanie mozgu, ale aj v prípadoch cukrovky.

Potraviny bohaté na zinok: tekvicové semiačka, pšeničné otruby, obilniny, väčšina húb, hovädzia pečienka, ryby, kako, orechy, strukoviny.

LLV, phytoestrogen, A2Z, Bone Nuutrient, Deep blue polyphenol, IQ mega

Chróm zodpovedá za látkovú výmenu glukózy. Glukóza nám dodáva energiu. Príliš málo chrómu môže mať za následok veľkú únavu, stratu energie, kolísanie hladiny cukru v krvi, nízku hladinu krvného cukru a tiež príliš veľa cukru v krvi pri diabetikoch.

Chróm nájdeš v kvasniciach (pivovarských), čiernom korení, pšenici, teľacej pečienke alebo v Black Pepper, copaiba, LLV

Železo, potrebuje každá žena a nielen počas menštruačného cyklu. Tak ako žena aj muži by mali dopĺňať správnu formu železa, ktoré chráni prírodnou cestou pred jedovatými látkami vyvolanými škodlivým životným prostredím. Ak nám chýba práve železo môžme sa cítiť unavení, trpíme chudokrvnosťou, zápchou, alebo vypadávaním vlasov. železo nájdeš v červenej cvikle, čučoriedkach, slivkovej šťave, v sušených marhuliach, orechoch, v chia, tekvicových semiačkách, hrozienkach, pšeničných klíčkoch a otrubách. Nájdeš ho aj v LLV, A2Z, phytoestrogenoch..

  • pri nedostatku železa by som odporúčala aj zendocrine softgels 2 ráno nalačno užívať minimálne 3 týždne.

Draslík udržuje v našom tele elektrickú a magnetickú energiu, má veľký význam pre obnovu tkaniva, kostí a svalov. Povzbudzuje naše ľadviny, aby vyplavovali nahromadenú vodu. Neodstatok draslíka si môžeš všimnúť napr. pri srdcovej slabosti, búšení srdca, poruchách srdcového rytmu,ak máš slabé reflexy, svalovú slabosť, sklon k edémom, alebo nadmerne vysušenú pokožku. Nájdeš ho v bielej fazuľke, v orechoch, mandliach, hrozienkach, zemiakoch, špenáte, ale aj v A2Z, LLV.

Najlepšie zdroje mangánu sú hovädzie mäso, hydina, zeler, bravčové ľadviny, syry, kakao, gaštany, ale aj Terrazyme, IQ mega, Copaiba olej/ softgels.

Fosfor by mal byť podávaný iba v spojitosti s vápnikom. Ak nám chýba fosfor,môžeme byť podráždený, agresívni, občas mať poruchy koncentrácie a dokonca aj zabúdať. Spolu s vápnikom vytvárajú stavebnú zložku všetkých našich kostí. Nájdeš ho v Deep blue polyphenol, bone nutrient, A2Z, LLV, v hlávkovom šaláte, uhorkách.

Selén bol do roku 1957 považovaný za jed, avšak štúdie poukujú opak, pretože je to veľmi cenný prvok pre náš organizmus. Posilňuje náš organizmus (imunita) najmä pôsobí na naše srdce ako ochranný faktor, pôsobí preventívne pred nádorovými ochoreniami, reumatizme, psoriáze, vypadávaním vlasov, stratu nechtov. Selén sa nachádza najmä v morskej soli, v rybách a vnútornostiach. Selén môžeš nájsť v IQ mega, On guard softgels, Zendocrine softgels, A2Z, v turmeric, oregano, kadidlo, či myrha.

Jód, potrebujeme pre správnu funkciu štítnej žľazy, okrem toho hrá hlavnú rolu v hospodárení s energiami a v procese látkovej výmene nášho tela. Zdrojmi bohatými na jód sú višne, čerešne, treska, celé vajíčka, citrón, ryby, hrach, šampióny, nájdeš ho aj v každom SOFTGELS od doterra, pretože vegánske kapsulky sú zdrojom jódu. Určite ho môžeš doplniť aj v IQ mega, A2Z, LLV.

..keď vezmeme do úvahy tvrdenie vedcov, že ľudská bunka je taká zložitá ako zemeguľa, pochopíme aký je dôležitý stavebný materiál pre ľudské telo..

One Reply to “Čo drží naše telo pohromade?”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Košík