Podľa Tradičnej čínskej medicíny je JAR (približne od 15.2. do 14.5.) obdobím PEČENE a ŽLČNÍKA

PEČEŇ vypovedá o našom vzťahu k ľuďom.  Vypovedá o tom, ako dokážeme iných ľudí (ne)kritizovať(ne)posudzovať. Jej stav nám ukazuje, ako dokážeme TOLEROVAŤ nedostatky druhých. Ukazuje nám, či dokážeme rešpektovať, ustupovaťzmäkčovať, alebo nám ukazuje, akí sme zatvrdnutí v našich postojoch a názoroch.

ŽLČNÍK zasa ukazuje na našu (ne)spokojnosť. Ukazuje ako prijímame udalosti vo svojom živote. Každá myšlienka nespokojnosti v zmysle „PREČO JA?“, je ako zrniečko piesku do nášho žlčníka, ktorý sa ukladá tak dlho, až si vytvoríme kamene.

Odstránením žlčníka sa nelieči príčina jeho zlyhania. Iba sa „ustrihne“ kontrolka a problém sa posunie ďalej. Odstránením žlčníka sa nenaučíme byť spokojní!

Ak máte akékoľvek problémy s pečeňou a žlčníkom, treba urobiť poriadnu prírodnú očistu týchto orgánov, upraviť stravu, popracovať na svojom prístupe k životu a k iným ľuďom. Ak to tak urobíte, všetko bude za 3 mesiace v poriadku. Samozrejme, pokiaľ máte s týmito orgánmi veľmi vážne problémy , tak to bude trvať trošku dlhšie.

Viem s olejíkmi, alebo inými supementmi z doterra podporiť žlčník? Jednoznačne áno, avšak pri riešení problému so žlčníkom, treba brať do úvahy aj pečeň a zmeniť stravu. Ako prvé odporúčam počas mojej raxe nasadiť ZENDOCRINOVÚ KÚRU na 3 mesiace * bez prestávky, k tomu sú potrebné probiotiká PB assist, tí, ktorí ste už prešli zendocinovou kúrou viete, že je potrebné nasadiť v druhom týždni a len na 7 dní. ” pomôže mi toto na podporu a zdravie žlčníka? Určite pomôže, ale nie dostatočne. Je potrebné nasaiť kúru so zendocrine na 3 mesiace, pridať TERRAZYME (užívať po každom jedle) piť denne 8-8 kv lemon a grapefruit. Pri podpore žlčníka je dôležité doplniť vitamín C a vlákninu (čo sa týka stravy najmä) v doterra produktoch nájdete v LLV (life-long vitality) alebo aj v Bone nutrient, nájdete dostatok vápnika horčíka, ktoré ŽLČNÍK nutne potrebuje.

Výborne pomáha ak mesačný cyklus, ak nemáte problémy, ale zároveň si chcete podporiť žlčník, lebo ste na ceste uzdravovať každý mesiac jeden vnútorný organ. Namiešaj si kapsulu kde použiješ GRAPEFRUIT- TURMERIC-FENNEL- GERANIUM po 2 kvapky z každého do tobolky a užívať ráno a večer po jedle. * prípadne si môžte aj pomedzi zendocrinovú kúru pridať tobolky. Ideálna kombinácia pri žlčníkových záchvatoch, prípadne občasnou bolesťou.

Je to vlastne dávkovač, ktorý nám presne dávkuje žlč podľa toho, čo zjeme. Na trávenie mäsa a tukov dá viac žlče, na jablko skoro žiadnu. Pokiaľ nemáme dávkovač žlče, táto nebude dávkovaná podľa toho, aké jedlo práve konzumujeme, ale bude odtekať do dvanástnika stále rovnako.  Či už trávime mäso alebo jablko.

Žlčník je podľa Tradičnej čínskej medicíny
dirigentom organizmu.

Keď trávenie neprebieha tak, ako má, potrava kvasí a zahníva v hrubom čreve. To následne vedie k prekysľovaniu tela a zbytočne sa tak zaťažuje pečeň, ktorá musí tieto škodliviny filtrovať. Telo sa snaží toto prekyslenie vyrovnávať a tak si berie zo svojich zásob minerály – hlavne vápnik a horčík. Ich nedostatok sa následne prejaví ako rôzne ochorenia, ktoré by ste s pečeňou ani nespájali.

S pečeňou a žlčníkom energeticky ladí
TOLERANCIA a SPOKOJNOSŤ.
Nčí ich ZLOSŤ, VÝBUŠNOSŤ, TVRDOSŤ a NEÚSTUPČIVOSŤ.

?Kedy volá môj žlčník o pomoc?

začervenanie v zóne pečene a žlčníka ukazuje na preťaženie žlčníka, zablokované žlčovody krupička v tejto zóne ukazuje na piesok v žlčníku červené vyrážky, niekedy s pupienkom ukazuje na dlhodobé preťaženie žlčníka,

bolesti alebo tlak (divný pocit) v pravom podrebrí nafukovanie, problémy s vyprázdňovaním celkové stuhnutie a napätie tela (najmä trapézových a krčných svalov, skracovanie šliach, tuhnutie kĺbov) celková slabosť bolesti a zápaly kĺbov – hlavne bedrových jednostranné bolesti hlavy bolesť hlavy za očami a po stranách, pocit, že bolia vlasy bolesti chrbtice – hlavne krčnej a strednej časti chrbta rôzne kožné problémy (patria sem aj problémy s vlasmi a nechtami) problémy s očami, zápaly spojiviek nadmerná chuť na kyslé nevysvetliteľná a trvalá únava zlé psychické stavy (cez rýchle zmeny nálad, podráždenosť, úzkosť, mrzutosť až k depresiám) nepravidelná a bolestivá menštruácia silný predmenštruačný syndróm svrbenie a vyrážky v oblasti pohlavných orgánov…

Ak je pečeň preťažená, tak postupne stráca svoju detoxikačnú schopnosť

Odpady, ktoré má vychytávať, sa tak dostávajú do celého organizmu a zamorujú ho. Navyše, nesprávnou funkciou pečene sa môže zahusťovať žlč a vznikajú tak mazľavé útvary rôzneho zloženia. Tieto nánosy zabraňujú nielen správnemu tráveniu, ale aj detoxikačnej funkcii pečene.

V týchto mazľavých útvaroch sa môžu skrývať rôzne mikroorganizmy, napr. salmonela, stafylokoky, streptokoky a pod. Tieto nánosy zároveň bránia správnemu metabolizmu cholesterolu. Z toho vyplýva, že pre správnu funkciu organizmu je potrebné pečen a žlčovody PRAVIDELNE čistiť a regenerovať,

Pečeň sa spája aj so schopnosťou správne vyhodnocovať veci a spracovať spätnú väzbu. Ľudia s nerovnováhou v okruhu pečene a žlčníka sú často agresívni, žiarliví, výbušní, egoistickí, neprajní, nenávistní, náladoví, netrpezliví a nervózni. Často sa u nich prejavuje aj neschopnosť plánovať alebo naopak nadmerné plánovanie všetkého.

Pečeň má vplyv aj na zvládanie stresu a na slezinu a tým aj na celý imunitný systém. Nezanedbateľný vplyv má pečeň a žlčník aj na pankreas, tvorcu inzulínu.

.. Ak ste sa dostali až tu, tak na záver by som Vám chcela dodať, byť zdraví je zázrak, byť však uvedomelí k svojmu zdraviu je bohatstvo, ktoré je potrebné mať v sebe a nielen v srdci.

Buďme viac láskavejší, milujúci a tolerantní k sebe. Správajme sa k sebe ako ku niekomu, koho milujeme nadovšetko..

S láskou Voňafka

5 Replies to “milovany ŽLČNIK”

  1. Erika Janglová

    A tieto informácie o našom milovanom žlčníka tie sú veľmi zaujímavé, zabúdame na čistenie aj z vnútra a to je celý problém, ktorý by sme si mali uvedomiť ako je dôležité počúvať naše telo a potom tie úžasné rady od voňavá lekárnička 💕🩷💙🌺

    Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Košík