Rakovina je súhrnný názov pre mnoho ochorení, ktoré spája rýchle nekontrolované množenie abnormálnych buniek. Tieto bunky majú schopnosť prenikať a poškodzovať susedné tkanivo a šíriť sa do okolitých aj vzdialených orgánov.

Inými slovami, diagnóza, ktorá vyvola v človeku: beznádej, strach, koniec snom,a možno evokuje u niekoho aj smrť.

Choroba, ktorá sa vyznačuje abnormálnymi delením buniek. Ako to teda všetko vznikne? Rakovina je stará než ľudstvo, prvá sa objavila už pred NL a najmä u žien, kde nastala chyba v mliečnych žľazách.

Rakovina prichádza do tela, z lekárskeho hľadiska prichádza pri tvorbe buniek. Vedeli ste, že rast novych buniek a regenerácia vznika z kyseliny listovej? Neustále zdôrazňujem príjem živín, a stravu, avšak aj tak prichádzajú hejty, to, že uznávam ZDRAVÝ životný štýl neznamená, že máš byť tak ako ja len na ŠALATOCH, znamená to to, aby tvoja strava bola dostatočne vyvážena pre Tvoj organizmus.

Množstvo toxickych

“Karcinogén”

 • predstavuje chemickú látku alebo zmes chemických látok, a tiež rad faktorov ktoré spôsobujú rakovinu, alebo zvyšujú jej výskyt
 • je to vysoko početná skupina, ktorá atakuje genetický materiál
 • ionizujúce žiarenie
 • dlhodobé zápalové procesy iné rizikové komplexné vplyvy
 • klasifikácia chemickej látky s karcinogénnym rizikom sa opiera o vlastnosti látky
 • závažný je jej vzťah k mutagenite, čiže k poškodeniu genetického materiálu živých organizmov – nakoľko môže preukázať karcinogénny potenciál

prvkov príjmame do tela, ktoré môžeme nazývať aj karciogenne prvky.

Ako znížiť riziko vzniku rakoviny:

 • udržiavajte si zdravú hmotnosť; nadváha a obezita sa považuje za rizikový faktor pri vzniku nádorov ženských pohlavných orgánov, žlčníka, hrubého čreva a pravdepodobne aj obličiek,
 • uprednostňujte potraviny s nižším obsahom tukov; vysoká spotreba tukov v potrave sa dáva do súvisu s rakovinou hrubého čreva, prsníka, pankreasu a prostaty,
 • obmedzujte nadmerný príjem cukru; vysoká spotreba cukru podporuje vznik rakoviny prsníka,
 • pozor na nadmernú konzumáciu alkoholu, ktorý spolu s fajčením zvyšuje riziko nádorov ústnej, dutiny, hrtana a pažeráka; s alkoholom sa spája tiež rakovina pečene, za väčšinu rakoviny pľúc môže fajčenie,
 • jedzte denne celozrnné potraviny, čerstvú zeleninu a ovocie, ktoré treba vždy dôkladne umyť; uprednostňujte sezónne produkty a neprihrievajte zeleninu bohatú na dusičnany, napr. špenát,
 • vyhýbajte sa vnútornostiam (obsahujú ťažké kovy), potravinám konzervovaným soľou a údeninám (údená šunka, slanina, klobása, údené ryby a rybie konzervy),
 • grilujte rozumne – pri spaľovaní organických materiálov ako drevo, uhlie či tuky vznikajú karcinogénne látky; grilovať treba len výnimočne a na dobre rozpálenom uhlí, nespaľovať borovicové šišky ani lepenku,
 • nejedzte napadnuté potraviny, je to silný karcinogén; plesňami sú najviac ohrozené potraviny z teplých krajín – arašidy, mandle, ale aj obilie a chlieb.

Potraviny s protirakovinovými účinkami

Kapusta, kel, karfiol, brokolica
Tieto druhy zeleniny obsahujú glukozinoláty, teda látky bojujúce proti rakovine. S ich tepelnou úpravou to netreba preháňať, aby ste nezničili prospešné látky.

Cesnak a cibuľa
Majú význam pri predchádzaní nádorov pažeráka, žalúdka a hrubého čreva. Čerstvý cesnak je jedným z najlepších zdrojov protirakovinových látok.

Sója a výrobky z nej
Je účinná najmä v boji s nádormi súvisiacimi s hladinou hormónov v tele (napríklad rakovina prsníka). V ázijských krajinách, kde sa sója konzumuje často, je výskyt tohto druhu rakoviny výrazne nižší ako u nás.

Zelený čaj
Časť hmotnosti čajových lístkov tvoria polyfenoly, ktoré zaisťujú protirakovinový potenciál zeleného čaju. Keď budete skúmať presné zloženie, hľadajte látku EGCG, ktorá býva súčasťou najmä japonských zelených čajov.

Jahody a maliny
Drobné ovocie obsahuje veľmi cennú kyselinu elagovú, ktorá má schopnosť potláčať rast nádorov zapríčinených pôsobením niektorých karcinogénov.

Ryby
Mnohé štúdie dokázali súvis medzi konzumáciou rýb bohatých na omega-3 mastné kyseliny a onkologickými ochoreniami. Ryby by ste mali konzumovať aspoň dvakrát týždenne, aby ste zabránili vzniku rakoviny prsníka, prostaty a hrubého čreva.

Citrusy
Mandarínky, grepy, citróny a pomaranče pôsobia detoxikačne a odvádzajú z tela karcinogénne látky.

Víno a čokoláda
Pri týchto dvoch potravinách treba poznať správnu mieru. Hroznové jadierka obsahujú resveratrol – antioxidant, ktorý eliminuje agresívne účinky voľných radikálov. Limit dve deci červeného vína denne však netreba prekračovať, rovnako ani odporúčanú porciu 20 gramov kvalitnej horkej čokolády s obsahom aspoň 70 % kakaovej hmoty, ktorá obsahuje prospešné polyfenoly.

Povedzme si však niečo aj z duchovného hľadiska:)

Celé usporiadanie a skladba tela je najprv sformovaná prírodnými silami v astrálnej úrovni. Platí to i pre stavebné kamene jednotlivých orgánov, teda pre bunky so všetkými ich jednotlivými časťami. Celá rada z tých častíc bola vedecky preskúmaná. Napr. bunečné jadro a protoplazma, ktorá ho obklopuje.

Bunka však obsahuje i iné, pozemskému oku neviditeľné súčasti. K nim patria napr. drobné duchovné častice, ktoré prúdia z duchovných stredísk síl ďaleko nad ľudským duchovným rajom až k nám do hrubohmotnosti, kde vyvolávajú vznikanie elementárnych častíc a atómov.

Tieto duchovné častice sú samozrejme aj atómoch a molekulách telesných buniek a majú spojenie s duchovným vyžarovaním ľudského ducha, inkarnovaného (vteleného) v pozemskom tele. Preto zasluhujú zvláštnu pozornosť pri výskume príčiny rakovinového onemocnenia. Zvlášť ak v dnešnej dobe je vyžarovanie ľudského ducha značne oslabené a skalené, keďže dnešný človek je zameraný prevažne materialisticky. Už preto nie je jeho vyžarovanie schopné plne oživiť funkcie buniek a orgánov, aby tak vznikol stav „žiariaceho zdravia“.

Predstavme si teraz, že k tomuto oslabenému duchovnému žiareniu sa ešte pripojí telesné poškodenie, vyvolané dlhodobým dráždením buniek jedovatými látkami. Vznikne porucha regulácie, kedy sa postupne zhoršuje zásobovanie kyslíkom. Následkom toho vznikne v bunkách kvas, vrenie, a spolu s látkami živného roztoku vytvoria bunky zdurenie, nádor, ktorý sa bez obmedzenia zväčšuje – rakovinový nádor, ako posledný stupeň rozsiahlej poruchy duchovného a telesného druhu.

Rast napadnutých buniek môže prestúpiť i na doposiaľ zdravé časti tela uložené v blízkosti. Lymfatickým, alebo krvným obehom sa môžu dostať aj do vzdialenejších častí tela, kde vyvolajú rovnaké rakovinové nádory.

Z psychosomatiky znamená rakovina HNEV, ŽIARLIVOSŤ a najmä to, že zabúdame ODPÚŠŤAŤ. KOľkokrat sme sa v detstve, rannej dospelosti, alebo len včera rozčúlili nad niečim, čo nám ZASTAVILO naše bunky. SME ľudia, robíme chyby, a mame zázračnú schopnosť aj odpúšťať. Ak však chceme niekomu odpustiť musíme /či chceme, alebo nie/ začať od seba.

“Odpusti sam sebe, ten pocit ľahkosti ťa privedie k tomu, že začneš lietať, prosto narastú Ti krídla.” Voňafka

Existuje nejaký PRESNÝ návod z doterra ako prevencia? presný nie, žiaľ, každý sme iný, ale tak, ako je to už známe, na začiatok potrebuješ byť duchovne, ale aj zdravotne čistý. TAkže Zendocrine, pri zanesenom organizme vždy odporúčam dva cykly za sebou + odparazitovať sa, nakoľko denne príjmame mnozstvo parazitov, plesni, vírusov a bakterii.l( zendocrine- GX + probiotika)

Prevenciou je však aj DDR prime, či už olej, alebo softgels, pomáha a podporuje Tvoje bunkové zdravie. Obnovuje Tvoje bunky, a vytvára nové, nakoľko momentálnym životným štýlom nám viac ubúdajú ako sa viac rodia. Stres, práca, starosti, sociálne siete, ktoré vás nabádajú k materiálnemu svetu, ktorý vo vás vyvolá pocit strachu, nelásky k sebe…Vzdy po odparazitovaní odporúčam nasadit DDRkovu kúru- ideálne spojit s copaiba. Ak budeš mať olejík, odporúčam preventívne nasadiť aj deťom, natieraním, prípadne kúpeľ, alebo vnútorne po jedle na lyžičku niečoho sladkého a prospešného pre telo, ako je med.

Záverom by som Vám chcela dopriať kľud a pohodu, nielen, čo sa tyka psychična, ale celkového bytia. Odpusti a budes milovaný.

s Láskou Voňafka

8 Replies to “R A K O V I N A”

 1. Zuzana

  V mojej rodine každý jeden člen, čo zomrel, mal rakovinu. Preto je táto téma pre mňa veľmi citlivá. A keď čítam tieto riadky Martuška, tak ich v tom vidím všetkých. Hlavne tie nespracované emócie, hnev a atd… je to veľmi prospešný článok 🫶🏻

  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Košík