…”ak máš oslabený žalúdok, alebo slezinu, tvoje prejavy môžu byť nedostatkom so sebaláskou, stratenie lásky, s častým potením, nízkou sebadôverou, nadúvaním, plynatosťou, krvácaním ďasien, chronickou únavou…”

Fáze zem zodpovedá dospelosť.
Ide o výživu, dozrievanie a zber ovocia. V živote človeka táto fáza zodpovedá zrelému dospelému veku. To, čo bolo k dispozícii ako potenciál vo fáze drevo a vo fáze oheň, sa zmenilo na skutočnosť, teraz prináša ovocie.
Môže to byť materiálne, ako sú rozličné pôžitky či peniaze, ale aj deti, vnúčatá alebo duchovná zrelosť a
poznanie. Farba tejto fázy je žltá, podobne ako vlhká ílovitá pôda. Aj vlhkosť je jedným zo znakov tejto fázy.

Základná energetická tendencia fázy zem sa odzrkadľuje vo funkčnom okruhu žalúdok, slezina, pankreas.
Slezina a žalúdok sú v koncepte troch ohrievačov súčasťou stredného ohrievača a majú centrálny význam pre naše zdravie. Ich hlavnou úlohou je trávenie a zároveň oddelenie stráviteľného od nepotrebného. Prenesené do psychickej stránky to znamená mať jasnú myseľ, analytické myslenie, ktoré odčleňuje dôležité od bezvýznamného. Stredu patrí aj schopnosť učiť sa, sústrediť sa a zapamätať si naučené.

Vo funkčnom okruhu slezina / žalúdok kotví aj predstavivosť.
Pri silnej funkcii stredu sa vieme jasne rozhodovať. Depresie sa v čínskej medicíne liečia napríklad aj posilňovaním fázy zem, teda stredu. Zo slabého stredu však vyplýva aj tvrdohlavosť. Svoje znalosti tu využívame deštriktívnym spôsobom. Táto porucha sa väčšinou spája so slabosťou fázy voda, čo vedie k pocitu malej sebaúcty. Vyvážený stred je preto veľmi dôležitý.

Pri silnej funkcii sleziny a žalúdka sa vieme jasne rozhodovať.

Slezina stoji pri zrode produkcie a transformácie energie a krvi. Zdravú slezinu pre každodenný život potrrebujeme a to už len preto, spracuváva nam potravu a uchováva ju. Príznaky nedostačujúcej sleziny vieme pozorovať na perach, pretože zmyslovým orgánom ZEM-e je chuť.

Prospešné potraviny: pšeno, ovos, sladká ryža, hokaido, mrkva, kapusta sladká, cuketa, karfiól, iné tekvice, uhorka, cibuľa, žltý hrach, škorica, vanilka, kurkuma

Ak si sam dočítal až tu, rada Ti poradím vďaka doterra vyvarovať sa nefunkčnsti orgánu ako je slezina, či žaludok. Na začiatok určite: Terrazyme, traviace enzýmy, ktorý chýbajú KAŽDÉMU súčasnému človeku. Užívať terrazyme doporučujem jednu tobolku po každom jedle.

menej obľubený je majorán je to olej, vďaka ktorému si viete odstrániť chronickú únavu, a zlepšiť si slezinu.

K tráveniu najviac napomáha: zengest (tráviaca zmes)fennel, lemon, grapefruit.

*medzi ďalšie odporúčané oleje: coriander, black pepper, cardamon, či geranium.

Na to, aby sme vedei pochopiť a začať počúvať svoje telo je potrebná očista vnútorných orgánov vďaka softgels ZENDOCRINE, je už len n a Tebe, či zvoliš bylinný, alebo olejový.

….” prišiel čas pochopiť túto situáciu, prijať ju, poďakovať za skúsenosť. Zobrať si z nej ponaučenie, pustiť ju a ísť ďalej… Hráš len s takými kartami, ktoré si ty rozdal…

S laskou Voňafka

4 Replies to “element ZEM”

  1. Silvia

    Čistá pravda, ako som sa začala čistiť a pravidelne striedam do vody 8kv Lemon a Grapefruit, naozaj mám čistejšiu aj myseľ, asi preto som vedela povedať aj niektorým veciam v živote stop a rozhodnúť sa ako to naozaj chcem. Všetko mi do seba pomaly, ale isto zapadá, o všetkom čo píšeš a áno aj o tom zlom o čom ľudia nechcú váčšinou vedieť, ale viem, že taká som a vďaka tebe a tvojím článkom a radám aj viem s tým niečo urobiť. Nie je to hneď lusknutím prsta, ale vidím, že to funguje a chcem pokračovať a zmeniť sa 🙏♥️ ďakujem

    Odpovedať
  2. Ružena

    Ďakujem za ďalšie zaujímavé články o elementoch, človek sa aspoň na chvíľu zamyslí a pochopí, že presne takto to funguje, všetko je vzájomné prepojené a treba pozornejšie počúvať svoje telo. Vďaka, že tomu venuješ svoj čas a delíš sa s nami o informácie 😘🤗🙏

    Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Košík