Vitamíny a minerály sú na začiatku dlhého reťazca, z ktorého sa skladá zdravý život. Sú základnými kameňmi našich tiel. Je to ako stavba domu – keď nebudete mať kvalitné základy, budú praskať steny. Poďme sa pozrieť, čo do tých základov dať tak, aby váš dom – vaše telo bolo v poriadku a vy ste si v ňom mohli užiť dlhý a spokojný život bez prasknutých stien a preborených striech = chorôb 🙂 Tak čo je teda úplný základ? 

Za mňa je základ vedieť, ktoré vitamíny nájdeme , v ktorych potravinách, ale aj suplementoch tak, aby naše telo bolo neustále zdravé..

Vitamíny sa delia na dve skupiny:

A)rozpustné v tukoch: Vitamin A, D, E, K

B) rozpustné vo vode: vitamín B1, B2 , B3, B5, B6, B7, B9, B12, C

Vitamíny a minerály sú v tele veľmi podobne spracované a sú nevyhnutné pre udržanie mnohých telesných funkcií, schopné udržiavať a posilňovať imunitné reakcie. Vitamíny rozpustné v tukoch sa ťažšie ukladajú v tele. Preto je potrebné ich pravidelne prijímať z potravín a suplementov.

VITAMÍN A, zabezpečuje tvorbu a regeneráciu kožných buniek, mezopické a nočné videnie, hlavný pigment tyčiniek siernici, zdravie slizníc a pokožny, vývoj plodu, diferenciácia a fungovanie membrány a epitelia spojovky, rohovky.

Hl.zdroje: mrkva, brokolica, žltý melón, cuketa, mlieko, mliečne výrobky, ryby, pečeň, obohatené obilniny, vajíčka.

v doterra produktoch ich nájdete v LLV (life long vitality), A2Z

VITAMIN D, podporuje moduláciu rastu buniek, neuromuskulárnych a imunitných funcii, zníženie aktivity zápalových procesov, nevyhnutné pre rast kostí a rekonštrukciu, udržiavanie primeranej koncentrácie vápnika a fosfátov v sére, spúšťa apoptozu, indukciu antimikrobiálnych peptidov.

Hl.zdroje: mastné ryby: losos, tuniak, makrela, pečeň/ rybacia, hovädzia, syr, vaječné žĺtky, slnečné lúče

v doterra produktoch ich nájdeš v Bone nutrient, LLV, A2Z.

VITAMIN E,silný antioxidant, udržiavanie integrity bunkových membrán, aktivuje a stimuluje proliferáciu T-lymfocytov, potlačenie agregácie krvných doštičiek, potláča zápalové procesy.

Hl.zdroje: mandle, lieskové oriešky, slnečnicové semiačka, rastlinné oleje, arašidy, avokádo, červená sladká paprika, brazílske orechy, mango, pstruh

v doterra produktoch nájdeš: A2Z,LLV, IQ mega

VITAMIN K, zabezpečuje koenzým pre karboxilázu závislú od vitamin K, nevyhnutnú pre syntézu proteínov zapojených do hemostázy a metabolizmu tkaniva, zvýšená koncentrácia vitamínu K v krvi sú spojené so zlepšením epizodickej pamäte u starších ľudí, môže prispieť k zniženiu krvného tlaku

Hl.zdroje: špenát, brokolica, ľadový šalát, rastlinné oleje, syr, ovocie.

v doterra produktoch nájdete: LLV, A2Z,Iq mega

2 Replies to “Čo potrebuje naše telo..”

  1. Erika

    Wauuu super info, ďakujem, tvoje vedomosti obohacujú život nám s radosťou ich zdieľané ďalej a riadime sa podľa nich♥️🙏💕💋🩷vďaka

    Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Košík