Ak ma dlhšie sleduješ na IG profile @vonavalekarnicka, vieš, že som detailistka, čo sa týka študovania obsahu nielen v potravinách, ale aj v kozmetike..

Čo je dôležité sledovať na zloženiach prípravku tak, aby si tam vedela zmiešať napr. doterra olej a vyrobiť si niečo vlastné?… Čitaj Ďalej..

LINALOL:Výskum naznačuje, že linalool má mnoho zdravotných výhod a použití vďaka spôsobu, akým terpény modulujú fungovanie určitých častí mozgu. Ukázalo sa, že linalool môže ovplyvniť náladu, spánok, pocity bolesti, srdcové rytmy, svaly a ďalšie.

Ukázalo sa, že tento terpén moduluje spôsob, akým mozog vníma bolesť, čo mu dáva schopnosť znižovať nadmerne aktívne reakcie na zranenia alebo choroby. Môže pomôcť pri zápaloch, opuchoch (edémoch), začervenaní, podráždení a iných príčinách bolesti. Jedna štúdia dokonca zistila, že levanduľová aromaterapia môže byť použitá na zníženie dopytu po opioidoch počas pooperačných období.

ALKOHOL:nájdeme ho skoro v 99% všade, dokonca aj tam, kde nemusí byť.. Jeho výhody: zvyšuje priepustnosť pokožky, tým umožňuje ďalším latkám (napríklad starajúcim) sa rýchlejšie vstrebať a znásobiť tak svoj účinok. Vykazuje antimikrobiálne účinky. Na pokožke sa rýchlo odparuje (do 11,7 sekúnd), čím vytvára všetkým známy chladivý efekt.

GLYCEROL: Štúdie ukazujú, že glycerín preniká do pokožky a zvyšuje objem vody medzi bunkami, čím dodáva pokožke plnší a pevnejší vzhľad*. Glycerín sa tiež viaže a stabilizuje kolagén, proteín zodpovedný za pružnosť pokožky. Spoločne tieto kombinované účinky prispievajú k mladšiemu vzhľadu..

FARNESOL: antibakteriálny účinok, najmä proti baktériám, ktoré sa podieľajú na odbúravaní potu. Ideálne v domácich dezodorantoch, sprejoch na nohy alebo dezodoračných umývacích emulziách!
Koncentrácia aplikácie: 0,3 – 0,5%
Farnesol je rozpustný v tukoch! Na použitie vo vodných zmesiach by sa mal Farnesol zmiešať so solubilizátorom v pomere 1: 2.

Účinnú látku farnesol zo skupiny seskviterpénových alkoholov nájdete v oleji z pižmových zŕn a lipového kvetu a tiež ho nájdete v éterických olejoch, ako je anízový olej, jazmínový olej a ružový olej.

CAPRYLIC:triglycerid je vytvorený z kokosového oleja a glycerínu a považuje sa za vynikajúcu zmäkčujúcu a vyživujúcu zložku. Má ľahkú textúru, je bez zápachu a nemastný. Zmes jeho mastných kyselín vypĺňa povrch pokožky a pomáha jej odolávať strate vlhkosti. Zároveň funguje ako zahusťovadlo a zlepšuje roztierateľnosť formulácií.

SILICA: vzniká lisovaním čerstvého oplodia tak ako aj pri iným citrusoch. Má antiseptické, pleťové tonikum, ukľudňuje nervy, pôsobí proti nervozite a nespavosti.

AQUA/ voda: učinky na zdravie pokoťky hlavy, pleti, alebo tela poznáme. Je však dôležité aby sa nachádzala v dostatočnom množstve aj v prípravkoch, ktoré používate.

.. Nie je jednoduché hľadať v obsahoch a vyznať sa, verte mi, stále sa učím, ale tu je možnosť aj Tvojho osobnostného rastu, aj napriek tomu, že nebude ( ver, že ani zo mna) chemička :))) Ale vedzte, že Vaše vlasy, telo, pokožka, pleť sa Vám veľkodušne poďakuje… a uvidite to aj v neskoršom veku..:)

Prajem Vám príjemné nakupovanie…

Vaša Voňafka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Košík