Láska je najväčšia liečiva sila..

Ľudia narodení v elemente OHEŇ sú plní energie a života.

Zoznámte sa prosím s elementom YANG OHEŇ.

Tento OHEŇ nikdy neskrotíte a ani nikdy neuhasíte. Jediná vec, ktorú môžete urobiť je usmerniť jeho energiu cez dennodenný pohyb a tvorenie. Ak ho budete chcieť potlačiť, o to viac bude vyvádzať a bojovať.

Existujú dva typy OHŇA, jeden je YANG a druhý YIN:

YANGOHEŇ-je veľmi silný oheň, ako požiar v lese, nekontrolovateľný. Ľudí s touto energiou nezastavíte, potrebujú horieť. AUGUST a JUN, ľudia, ktorí sa narodili v týchto mesiacoch.

Majú charizmu, s ktorou v spoločnosti dosahujú úspech. Keď prídu do miestnosti pôsobia vznešene s prirodzenou sebadôverou. Prebúdzajú v iných to najlepšie, priateľov majú na prvom mieste, málokedy im povedia NIE, motivujú ich, inšpirujú a pomáhajú im. Dôležité sú pre nich aj dobré pracovné vzťahy, majú veľa kontaktov, veľa energie a vášeň pre prácu. Vedia pracovať nielen v tíme, ale aj samostatne. Majú úžasnú schopnosť prijímať informácie, porozumieť im a rozlíšiť ich na vhodné a nevhodné. Môžu byť dobrým vedcom, priekopníkom, učiteľom, charizmatickým vodcom a obchodníkom, ale ich top sférou je prejavenie sa, ako napr. herec, spevák, zabávač.

YINOHEŇ-je ako oheň sviečky, je ďaleko slabší ako YANG OHEŇ. Ľudia s touto energiou si musia strážiť plameň, aby ich vosk rýchlo nezhorel. (JÚL, MÁJ)

YIN OHEŇ žije vo svete krásy, umeleckého vnímania, kreativity a emócií. Ich duch žiari cez radosť, smiech a šťastie. Majú svoju charizmu, nie sú plytkou osobou, vyžarujú vnútorný pokoj, harmóniu a určitý jas. Terapia umením alebo smiechoterapia je pre nich liekom. Potrebujú sa akokoľvek a kdekoľvek kreatívne prejaviť, majú potrebu zdieľať svoje emócie s inými. Môžu byť z nich skvelí herci, moderátori alebo motivátori na prednáškach, či prezentáciách. Sú veľmi vnímaví, citliví, jemní, slušní, zdvorilí, oddaní, obetaví, tolerantní, milujúci, starostliví. Rýchlo sa vedia čímkoľvek nadchnúť a ľahko nadšenie preniesť a odovzdať ďalej, vedia inšpirovať iných, vyhľadávajú skôr prácu v tíme.

udia, ktorí patria pod element OHEŇ, budú celý život potrebovať horieť, zapaľovať iných, ale k tomu potrebujú výživu, tak ako psychickú (úspech, uznanie a pochvalu), aj výživu tela (kvalitné zdravé jedlo a nápoje).

elementu ohňa (vyprážané, grilované jedlo, potraviny horkej chuti, potraviny červenej farby – žito, quinoa, pohanka, amarant, žihľava, kajenské korenie, chilli, červená paprika, majoránka, tymián, jalovec, bazalka, saturejka, kurkuma, čakanka, šalvia, mäta, artičoky, ružičkový kel, hlávkový šalát, čerešne, černice, červené hrozno, maliny, grapefruit, ovčie a kozie sýry a mlieko, ľadový a poľný šalát, červená repa, kozie, jahňacie mäso, baranina, kakao, káva, čierny čaj, čaj pu-er, červené víno, horké likéry).

K elementu ohňa – priraďuje tradičná čínska medicína – srdce a tenké črevo. Oheň má vplyv na krvný obeh, tlak, kĺby. Nerovnováha spôsobuje problémy so srdcom tlakom (vysoký alebo nízky), opuchy – boľavé kĺby, časté angíny, návaly tepla, zadýchavanie sa , pocity tepla v celom tele, horkú chuť v ústach.
Prebytok ohnivej energie sa prejavuje prehnanou aktivitou, netrpezlivosťou, rýchlym vzplanutím emócií.

Nedostatok energie ohňa spôsobuje nedostatok elánu, nadšenia, malé sebavedomie, nechuť do komunikácie, uzavretosť, často aj depresiu. Tradičná čínska medicína priraďuje k ohňu srdce a tenké črevo. Má vplyv na krvný obeh, tlak, kĺby. Nerovnováha v tejto oblasti sa prejavuje problémami so srdcom, nízkym alebo vysokým tlakom, opuchnutými a boľavými kĺbami, angínou, návalmi, nepravidelným pulzom, neznášaním tepla, zadýchavaním, potením a pocitmi tepla po celom tele.

Trpia, keď sa im nedarí alebo keď počujú kritiku namiesto chvály. Majú najväčší predpoklad k akýmkoľvek závislostiam, ako je alkohol, drogy, jedlo, hazard, seriály, ľudia…

Ak ste sa dočítali až tu na záver, tak pochopíte aj sami aké oleje, softgels, prípadne zmesi olejov viete používať v prípade ak patríte do elementu OHŇA.

Uzemnenie: balanca (natierať na korunu hlavy), zápästie, zátylok, spodok chodidiel, prípadne sprcha, či kúpeľ. Vetiver, ďalší uzemňujúci olej, ktorý OHEŇ potrebuje. Cedarwood, prípadne zmes PEACE spolu s wild orange na podporu Srdca, natrieť na oblasť srdiečka, prípadne poza uši.

Moj tip na základe mojej vlastnej súsenosti po minuloročnom diagnostikovaní s problemom so srdcom.

Urobte zmes z rovnakých časti Cypress, Helichrysum, Levandule a Majoránky a naneste na hrudník ponad srdce, a zápästia najmenej 2x denne.

Alebo zmiešajte po 3 kv  Levandule, Citrónu, Majoránky, Ylang Ylangu do kapsule a užite 1 denne.

Ak patríš ku mne a si Oheň a tráviace ťažkosti sú na dennom poriadku siahni po Terrazyme, a po pravidelnej očiste čriev za mňa určite Zendocrine softgels a doplniť probiotika. Môžme tam zaradiť aj k vnutornemu užívaniu Lemon + Grapefruit, výborné kombo k detoxikácii. Na podporu kĺbov doporučujem Bone nutrient výborny doplnok preventívne užívať dve kapsulky za deň.

Tvoja Voňafka

4 Replies to “element OHEŇ,alebo ..”

  1. Erika

    Krásne vysvetlené, spracované informácie o nás. Ja som drevo, ale tieto informácie sedeli na ľudí v mojom okolí ktorí sú OHEŇ. Vďaka 💞

    Odpovedať
  2. Silvia

    Ďakujem ♥️🙏 Aspoň sa viem lepšie pripraviť na to čo bude potrebovať jedna dcérka a zistiť potom ešte čo bude potrebovať druhá 😊

    Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Košík