Úsmev otvára dvere kamkoľvek, no viete, že aj k Vášmu srdcu?

Keď si pozriete štatistiky chorôb v Spojených štátoch, zistíte, že zabijakom číslo jedna sú choroby spojené so srdcom. A hneď Vás napadne pravdepodobne vysoký tlak, cholesterol, ale napadne Vás aj ústna hygiena?

Baktérie žijúce v ústnej dutine môžu byť podľa najnovších výskumov ďalším ukazovateľom ochorení kardiovaskulárneho systému. V posledných štúdiách publikovaných v roku 2011 bola nájdená priama spojitosť medzi periodontálnym ochorením a koronárnym ochorením srdca. Ľudia s periodontálnymi chorobami majú dokonca až dvojnásobné vyššie riziko, že budú mať ochorenie koronárnej artérie, alebo iné srdcové ochorenie. Bolo urobených niekoľko  predklinických výskumov, ktoré poukázali na skutočnosť, že keď sa už raz ústne baktérie dostanú do krvi, baktérie sa môžu usadiť na vytvorenom povlaku v stenách ciev, naďalej zvyšujú povlak v cievach a zvyšujú zápal v danej oblasti, a tak spôsobiť zmeny, ktoré sa spájajú s ochorením srdca. Prítomnosť bežných problémov v ústach, zubných kazov, bolestivých ďasien, absces, gingivitídy, a, chýbajúcich zubov boli spoľahlivými ukazovateľmi v predpovedaní ochorenia srdca podobne ako napríklad hladina cholesterolu.

Pre mnohých pacientov je návšteva zubára priam horor. No zdravý životný štýl, každodenné čistenie zubov kefkou a zubnou niťou a zdôrazňujem – dostatok vitamínov, mastných kyselín a minerálov sú dostatočné predpoklady na zvýšenie celkového zdravia a pohody a rovnako na podporu zdravého srdca.

Esenciálna pomoc pre zdravie ústnej dutiny:

Ústna voda: kloktajte 1 kvapku On Guardu vo vode

Po umytí zubov kvapnite aspoň občas kvapku Melaleuca a jazykom si prebehnite celú ústnu dutinu. Chvíľková nepohoda Vám vynahradí pocit čistoty v ústnej dutine.

Zubná pasta On Guard spolu s jednou kvapkou extra On Guard alebo Clove (klinček)

Clove (klinček) je na nepohodlie v ústnej dutine a bolestivé ďasná

Clove (klinček) a Myrha je proti krvácaniu z ďasien

On Guard spája prírodné ingrediencie s esenciálnymi olejmi priaznivými pre ústnu dutinu, na ochranu pred baktériami a patogénmi, zatiaľ čo redukuje povlak a bieli zuby.

Zubný absces je nahromadenie hnisu pri koreni infikovaného zuba. Hlavným symptómom je pretrvávajúca pulzujúca bolesť zuba. Infikovaný zub môže byť citlivý na teplo, chlad a tlak spôsobený žuvaním. Neskoršie symptómy môžu zahŕňať opuchnutie tváre, lymfatických uzlín alebo čeľusti a horúčku. Abscesy môžu prasknúť a uvoľniť zapáchajúcu tekutinu do úst. Neliečený absces sa môže rozšíriť do iných častí hlavy a krku. Tu pomôže zmes pripravená zmiešaním 1 kvapka Clove(klinček), gaultérie, myrhy a slamienky)

A v neposlednom rade výživové doplnky, pretože zuby nevyhnutne potrebujú zinok, selén, vysokú dávku vitamínu C, vitamín D a E, B-komplex a kvalitné omega 3 mastné kyseliny. V LLV – balíčku celoživotnej vitality, nájdete okrem vyššie uvedených prvkov všetky vitamíny, minerály a stopové prvky, ktoré nevyhnutne potrebujeme pre každodenný život a zdravé zuby a ďasná, a to v dostatočnom množstve a správnom pomere.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Košík