Predstavte si, že máte psa. Alebo ak ho aj nemáte, viete, že psa treba „odčervovať“ minimálne 2x do roka.

A myslíte si, že Vy žiadnych parazitov nemáte?

Boli by ste prekvapení koľko nielen vírusov, baktérií, plesní, ale aj vlasovcov, hlíst, škrkaviek sa nachádza v ľudskom tele. A to má mnoho ľudí aj motolice a sem tam sa nájde aj nejaká tá pásomnička. Tú si zo školy ešte určite pamätáte ako vyzerala.

Koľko roztočov sa nachádza v našich posteliach, a čo tak v hotelových izbách, kde pred nami spalo x ľudí…..

Pokiaľ sú v tele parazity premnožené, uvedomte si, že aj oni sú organizmy, jedia, rozmnožujú sa, ale aj „serú“. A práve ich výlučky nám škodia a už len „obohatia“ našu zbierku toxínov.

A myslíte si, že toxíny v sebe nemáte?

Urobte si test – sami pre seba, výsledky nemusíte nikomu ukazovať

 

 1. Jedovaté kovy (napr. ortuť, olovo, cín, nikel, kadmium a mnoho ďalších)

Niekto povie, odkiaľ by sa v mojom tele vzala ortuť? Odkiaľ olovo? No, určite si pamätáte, keď ste prerábali kúpeľku – tak ste vyhadzovali olovené potrubie, olovené rúrky, a tie ste vymenili za plastové, čo nie je síce bohvieaká výhra, ale rozhodne lepšia voľba ako olovo, ďalej automobily, ešte pred niekoľkými rokmi bol benzín olovnatý, teraz už síce musí byť bezolovnatý, ale nám sa všetky tieto veci ukladujú v organizme.

 1. Rádioaktívne látky (napr. stroncium, cézium, urán, kobalt a iné)

Kedy vybuchol Černobyl? 26.4.1986. takže 1986 a stroncium ako hlavný najhorší produkt má 50 rokov dobu rozpadu. Bola som v Černobyle po 30 rokoch,  je to tam stále v zemi, rastú tam rastliny, stromy, žijú tam zvieratá, ryby. Pamätáte sa, aké veľké boli vtedy huby a koľko ich bolo, krátko po výbuchu v Černobyle? A ďalej, keby sme aj huby nikdy nejedli, zjedia ich zvieratá a my zase jeme mäso, vyvárame ich kosti do polievky, a práve stroncium sa udržiava najdlhšie v kostiach. Kto z nás môže s istotou povedať, že nikdy nejedol nič, čo by bolo akýmkoľvek spôsobom zasiahnuté rádioaktivitou? Pred mesiacom bolo na internete písané o zvýšenej rádioaktivite v Čechách. Čiže nemôžme si naivne myslieť, že za tie roky sme žiadne stroncium do seba nemohli dostať, prípadne, cézium, urán, kobalt a iné. A len pre zaujímavosť, na niektorých miestach v Bratislave je rádioaktivita vyššia ako momentálne v dnešnom Černobyle.

 1. Chemické látky

Chemické látky, ktoré sme mali určte doma, pokiaľ sme nepoužívali Doterru: Mr.Proper, Domestos, Jar, Pur, Savo a neviem čo všetko, chémia na WC, na umývadlo, na riady – všetko je vlastne chémia. Okrem toho, chemické látky dostávame aj v potrave,  dostávame ich aj v liekoch a inom.

 1. Automobilové splodiny

Automobilové splodiny, máme? Nemáme? Samozrejme, nikto sa tomu nevie vyhnúť.

 1. Lieky, predovšetkým antibiotiká, psychofarmatiká, anestetiká, hormonálne lieky, a iné

Lieky, predovšetkým antibiotiká, určite sme za života nejaké zjedli, ktoré mohli nechať usadeniny, nánosy a podobne, tiež aj psychofarmatiká, mnoho ľudí je na antidepresívach, alebo berie nejaké utlmovacie lieky, na spánok, proti bolesti, anestetiká, teda utlmovače bolesti, hormonálne lieky a iné. Toto všetko patrí do tej jednej skupiny. Čiže opäť, je tu veľmi široká škála, aby sme mohli povedať, že nič z toho nemáme, že?

 1. Pesticídy, insekticídy, fungicídy, látky obvykle chemického pôvodu používané v poľnohospodárstve

Pesticídy, insekticídy, to sú postreky proti hmyzu, fungicídy – proti plesniam, napr. na jahodách alebo postrekuje sa kukurica, hrozno, ovocné stromy, látky obvykle chemického pôvodu používané v poľnohospodárstve. Takže?

Ja som si pred pár dňami kúpila maliny a doteraz čakám, kedy začnú plesnieť alebo hniť a stále nič. No asi ani nezhnijú. Takže, keď ich chcem bezpečne zjesť,  tak ich musím namočiť do misky s vodou, kde dám aspoň 2 kvapky citrónu, aby som eliminovala to, čím sú oni postriekané. To isté jahody, ktoré sú dovezené, oni vôbec nezhnijú. Naopak, odtrhnite si z vlastnej záhrady, kde pesticídy nepoužívate a behom 2-3 hodín už chytá jahoda pleseň.

7. Prídavné látky v potravinárstve – konzervačné činidlá

Prídavné látky v potravinách, napríklad konzervačné činidlá, stabilizátory, emulgátory, plnidlá, dochucovadlá, farbivá. Kto z nás to nikdy nejedol? Asi všetci. Čokoľvek, čo kúpime v obchode a dáme do úst, všetko je ošetrené proto pokazeniu, je to prichutené, prifarbené a podobne.

 1. Očkovacie látky

Očkovacie látky – každého z nás v detsve očkovali, či sme to chceli, alebo nechceli, odvtedy už uplynulo mnoho rokov, ale aj podľa info z výskumov, očkovacie látky stále zostávajú v našom tele, musíme ich odtiaľ nejak dostať, pretože stále veľmi zaťažujú organizmus. Oni kedysi provokovali telo k vytvoreniu si obranných látok, ale stále, to čo tam provokovalo, to tam niekde v našom tele aj zostalo.

 1. Geopatologické energie a mnoho ďalších energií vyskytujúcich sa v našom životnom priestore

Geopatologické energie, a mnoho ďalších energií vyskytujúcich sa v našom životnom priestore. Aké sú to energie, ktoré nás ovplyvňujú? Všade máme WI-FI, telefóny, rádiové vlny, všade kolo nás je enviromentálny stres, v ktorom sme a ktorý do nás preniká.

 1. Zubné materiály

Zubné materiály – takmer všetci sme kedysi mali amalgánové plomby, kým neprišli biele. Ale ani tie biele plomby nie sú čisto z prírody.  Nech je to čokoľvek, vždy je to cudzorodá látka a pokiaľ bol amalgán, tak to boli priamo ťažké kovy, ktoré sa uvoľňujú postupne, pozvoľne do organizmu.

 1. Kozmetické prostriedky

Kozmetické prostriedky, najmä tie lacnejšie, kde sa nachádza málo tých prírodných zložiek a aj tak je tam väčšina tých spojovacích látok, ktoré sú umelé, syntetické, chemické.

 1. Domáce prostredie – farbivá, impregnačné prostriedky, lepidlá, čistiace prostriedky

Domáce prostredie, v ktorom sa vyskytujú napríklad farbivá, maľujeme byt, tapetujeme, niekto kladie podlahy, lepia sa, kachličky sa lepia, dlažba sa lepí, proste je tam priveľa tých cudzorodých vecí, plus všelijaké farbivá atď. , tiež impregnačné prostriedky, následne ďalšie agresívne čistiace prostriedky.

 1. Mikroorganizmy

Mikroorganizmy, ktoré môžeme vdýchnuť, ktoré môžeme rukami, alebo inou cestou dostať do organizmu a prečo sú zaradené medzi vonkajšie toxíny, lebo ich získavame buď kvapôčkovou infekciouu, dýchaním vnikajú do nášho organizmu pórmi, pokožkou a pod.

 

 

To boli vonkajšie toxíny, máme ich 13. Ako Vám dopadol test?

Je medzi Vami vôbec niekto, kto má číslo menšie ako 13??? Ak áno, prejdite si otázky preistotu ešte raz.

 

A to ešte nie je všetko, pretože okrem vonkajších toxínov, existujú ešte aj naše vnútorné toxíny.

Tie vznikajú v našom vnútornom prostredí,  vplyvom činnosti mikroorganizmov alebo porúch činnosti nášho myslenia, trávenia a metabolizmu, psychotoxíny (aj naše myšlienky vedia byť  toxické – tejto téme sa budem venovať osobitne ),.

 

Čo nás chráni proti ukladaniu toxínov:

O prirodzenú detoxikáciu sa starajú:

 • Obličky
 • Pečeň
 • Pľúca
 • Lymfatická sústava
 • Koža
 • Črevá

Tieto filtračné orgány sa starajú o detoxikáciu nášho tela. Každý človek má nastavenú detoxikáciu a telo to aj dokáže. Len rozdiel je, aké množstvo toxínov sa do nášho tela dostáva a koľko toho naše telo zvládne, resp.nevládze vylúčiť. A zvlášť ak je toľko nových chemikálií a všelijakých vecí, ktoré kedysi neboli. Voľakedy môže byť pred 50 rokmi, ale voľakedy môže byť aj pred 2000 rokmi. Telá sú rovnaké, rovnaká stavba, štruktúra  aj mechanizmy, ale tá záťaž bola iná. Takže tá detoxikácia neprebieha stopercentne, jedovaté látky sa postupne usádzajú v tele a „zrazu“ sa to prejaví  na zdravotnom stave. A my sa čudujeme PREČO???

 

Následky nedostatočnej detoxikácie:

 • zlé trávenie,
 • zlá nálada
 • depresie
 • problémy s vylučovaním, kožné problémy
 • nádcha, kašeľ,
 • opuchy,
 • infekcie,
 • alergie
 • S kumulovaným odpadom vzrastá aj naša náchylnosť na nebezpečné ochorenia
 • Pri somatických problémoch si to odnesie aj náš psychický stav
 • Toxíny spôsobujú narastajúcu únavu a k tomu sa družiace negatívne emócie ako hnev, nenávisť, strach, apatia
 • Toxíny nás pomaly, ale ISTO oberajú o chuť do života

 

TAKŽE, POĎME NA TO…..

TERRAZYME – tráviace enzýmy(ideálne 2-3x denne, 1 tbl vždy spolu s jedlom)

V Doterre máme TERRAZYME –  ako výborné tráviace enzýmy, aby sme si pomohli, aby sme to všetko lepšie strávili. TERRAZYME sú tzv.rozkladače, pomáhajú všetko rozkladať, lepšie stráviť, nepotrebné vylúčiť.

TERRAZYME – tráviace enzýmy majú dvojakú funkciu

 1. Môžeme ich použiť nalačno, vtedy pomôžu čistiť kĺby a usadeniny ale ich aj obnovovať a regenerovať (plnia funkciu ako wobenzym, no ďaleko lepšie a bez toho, že by človeka nafukovalo)
 2. Spolu s jedlom – pomáhajú dobre rozložiť tú stravu na také malé metabolické čiastočky, ktoré už vie telo potom spracovať

 

ZENDOCRINE softgels (čierna fľaštička)– olej (ideálne 2x denne, 1 tbl vždy spolu s jedlom)

(Zendocrine softgels obsahujú 2 kvapky zmesy Zendocrine olej)

Keď odstranite písmeno Z – ostane ENDOCRINE. To znamená, že táto zázračná zmes čistí celý endokrinný systém v našom tele. Zendocrine môžete kľudne brať aj celý rok, vždy je čo čistiť. Čistí hlavne pečeň, žlčník a všetky ďalšie horeuvedené filtračné orgány.

Obsahuje:

 • Tangerinka – extrémne bohatá na limonén, ktorý má silné čistiace schopnosti
 • Rosemary – podporuje zdravú funkciu pečene
 • Geranium – zbavuje telo nežiadúcich substancií
 • Juniper berry – podporuje zdravú funckiu obličiek
 • Cilantro – eliminuje toxíny a ťažké kovy

Zendocrine zmes – olej sa odporúča mazať priamo na bruško a zozadu na obličky – človek bude menej unavený

Ak človek priamo pocíti účinok oleja, bude sa ďalej vzdelávať o svojom tele, čo a ako a prečo tak funguje

 

ZENDOCRINE komplex s vlákninou(biela nádobka)- prášok

Obsahuje nasledovné zložky: 14 rastlín, nie oleje ako Zendocrine softgels

Momentálne ale v Doterra nie je, keď bude, pošlem zloženie aj s účinkami

 

LLV – LIFE LONG VITALITYzloženie pošlem osobitne

Je dôležité brať LLV zároveň s odparazitovacou detoxovou kúrou. V čase, keď likvidujete z tela toxíny a parazity, človek sa cíti nervozny, podráždený, hlava bolí…. a tu pocítite, že napriek tomu, že detoxikujete, je Vám vlastne stále lepšie a lepšie

(už len vďaka tomu, že doplníte vitaminy, minerály, všetky a v správnom pomere, ktoré telo potrebuje, doplníte omegy 3, ktoré pomáhajú likvidovať zápaly, zlepšujú fungovanie mozgu, svalov a v tretej flaštičke nájdete komplex bunkovej vitality, ktorý Vám dodá energiu

 

GX Assist(ideálne 2x denne, 1 tbl vždy spolu s jedlom) užíva sa 10 dní do mesiaca, a vtedy nekonzumujeme CUKOR, MÚKU, ALKOHOL ani MäSO, lebo v tejto fáze likvidujeme parazity a zároveň by sme ich horeuvedeným jedlom živili.

Jeden môj kamarát nazval túto tabletku „čierna smrť“. Ona skutočne likviduje všetko, a pritom sa sami pozrite, že sú tam „len“ oleje.  Dokážete sa zbaviť mikroorganizmov, s ktorými si ani súčasná medicína nevie poradiť. (napr. Borelia…)

 

Obsahuje:

 • Oregano
 • Melaleuca – čajovník
 • Lemon
 • Citrónová tráva
 • Mäta pieporná
 • Tymian
 • Kyselina kaprylová

 

PB Assist(ideálne 2x denne, 1 tbl vždy spolu s jedlom) užíva sa 10 dní do mesiaca, vždy hneď ako doberiete GX Assist, aby sa obnovila v črevách tá správna dobrá mikroflóra.

Doterra má unikátne probiotiká v tom, že tabletka jednak vyzerá ako mimozemšťan, sú tam dva obaly, no nie náhodou. Jeden obal Vám rozpustí žalúdočná kyselina, no a tá vnútorná časť sa Vám rozpustí priamo v čreve. Videla som desiatky druhov probiotík, no až pri týchto doteráckych som si uvedomila, že zo všetkých existujúcich probiotík sa do čreva dostane len malá časť, len tá, ktorú nezničí žalúdočná kyselina. Preto sú tak unikátne a tak výborne fungujú.

 

 

Esenciálny olej  LEMON vie byť skvelým pomocníkom, ktorý napomôže detoxu.

 

 • Dajte 2 kvapky do skleneného pohára s vodou a vypite každé ráno pre zlepšenie lymfatického systému.
 • Dajte 1-2 kvapky na spodok nôh pre zlepšenie detoxikácie pečene a lymfatického systému.
 • Pridajte 4-5 kvapiek do magnéziového kúpeľa pre detoxikáciu pokožky.

 

 

TAKŽE, POĎME NA TO…..

 

Práve jeseň je na to najideálnejšie obdobie v roku kedy je vhodné urobiť očistu tela a zbaviť sa tak toxínov, prečistiť vnútorné orgány, zlepšiť stav pokožky, nakopnúť metabolický systém, zbaviť sa únavy a celkovo zlepšiť svoje zdravie

One Reply to “POMOŽTE SVOJMU TELU ZBAVIŤ SA TOXÍNOV”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Košík