časť 1.

Na ČÍNSKOM PENTAGRAME môžeme vidieť, do ktorého prvku patria naše vnútorné orgány a aké sú medzi nimi energetické vzťahy. Je to v jednoduchosti energetická schéma nášho tela. Rovnako ako sa v prírode posúvajú a prelínajú energie, ktoré my vnímame ako zmeny ročných období, tak sa posúvajú a prelínajú energie v našom tele medzi vnútornými orgánmi.

Naše telo je dokonalý systém, kedy jeden prvok prirodzene podporuje druhý a energeticky ho vyživuje. Pokiaľ máme všetky orgány zdravé a hlavne pokiaľ neužívame žiadne chemické lieky, umelé hormóny a iné škodlivé látky, dokážu naše orgány dokonale spolupracovať a vzájomne sa podporovať, dodávať si energiu a uzdravovať sa v rámci celého systému.

Pokiaľ však do tejto rovnováhy vnesieme nejaký škodlivý element (od negatívnych myšlienok a postojov cez zlú a pre telo neprirodzenú stravu až po chemické lieky či iné drogy), túto harmóniu nabúrame a telo prestáva fungovať ako dokonalý systém.

Uvediem príklad. Ak dlhodobo užívame lieky na vysoký krvný tlak, oslabujeme prvok OHEŇ (srdce), ten potrebuje doplniť energiu, ktorú stráca chemickým pôsobením lieku, a tak si túto energiu ťahá od prvku VODA.

My začíname mať problémy s močením, ľadvinami a pohlavnými orgánmi. Zároveň nemôže prvok OHEŇ, pokiaľ je sám oslabený, dostatočne podporovať ďalší prvok, ktorému je energetickou matkou a to prvok ZEM, takže tieto lieky na vysoký krvný tlak nám spôsobujú tráviace problémy (žalúdok, pankreas, slezina). Prvok OHEŇ, ktorý je sám oslabený, priamo ničí prvok KOV (hrubé črevo), prichádzajú zápchy alebo hnačky. A naviac si OHEŇ ťahá energiu aj od svojej energetickej matky, ktorou je DREVO, a tak oslabuje pečeň.

Na tomto jednom príklade vidíme, že akýkoľvek zásah do úžasnej harmónie vzťahov našich vnútorných orgánov sa prejaví na všetkých ostatných orgánoch. Nie je možné čokoľvek do tela dávať alebo z neho odstraňovať a myslieť si, že to nie je dôležité. Je! A veľmi.

Bohužiaľ súčasná oficiálna medicína funguje oddelene a tento energetický vzťahový PENTAGRAM neuznáva. Česť výnimkám. V oficiálnom zdravotnom systéme je každý lekár špecialista a tým pádom vás ako celok ani nemôže liečiť. Lieči len tú časť vášho tela, na ktorú má špecializáciu. A to je tá chyba.

Život je jednoduchý, len my ľudia si ho komplikujeme

Z pohľadu vzájomného ovplyvňovania všetkých prvkov v energetickom PENTAGRAME vyplýva absolútne fantastický poznatok! Pokiaľ totižto čokoľvek pozitívneho, prírodného a liečivého prinesiete akémukoľvek orgánu, podporíte všetky ostatné.

Každý z nás však máme inú skupinu orgánov ako najsilnejšiu a zároveň najohrozenejšiu. Možno vás táto predchádzajúca informácia prekvapila, ale je to tak. Všetko v našom svete tak funguje. Každé plus má aj svoje mínus. Taký je Vesmír. Všetko v ňom má svoju energiu JIN aj svoju energiu JANG.

Skúsim to vysvetliť zrozumiteľnejšie. Každý z nás si vybral pre tento život „nejakú úlohu“, cez ktorú chce pochopiť a postúpiť na svojej ceste k cieľu. Táto „úloha“ sa dá prečítať z duchovného posolstva našich orgánov, s ktorými energeticky rezonujeme.

Prvok DREVO nám naznačuje, že máme povzbudzovať iných k ZMENE a obohacovať ich svojimi NÁPADMI. Zároveň nám naznačuje, že sa máme učiť prekonať ZATVRDNUTOSŤ a HNEV, ktoré nás ničia, a že sa máme naučiť TOLEROVAŤ všetko a všetkých.

Prvok OHEŇ naznačuje, že máme okolo seba rozdávať RADOSŤ a HUMOR a že sa máme naučiť prekonávať ŽIAĽ a KRITIKU, ktoré nás ničia.

Prvok ZEM nám naznačuje, že máme rozdávať POHODU a SYMPATIE a že sa máme naučiť PRIJÍMAŤ a stráviť všetko čo nám do života prichádza, aj to nie príliš dobré a príjemné, a naučiť sa prekonávať STRACH a OBAVY, ktoré nás ničia.

Prvok KOV nám naznačuje, že máme vnášať do sveta SPRAVODLIVOSŤ a PORIADOK. Zároveň nám naznačuje, že sa máme naučiť prekonať SMÚTOK a naučiť sa ODPÚŠŤAŤ, pretože pocit viny, obviňovanie iných a neodpustenie sebe aj iným nás ničia.

Prvok VODA nám naznačuje, že máme vnášať do tohto sveta POKOJ a ODOLNOSŤ. Zároveň nám naznačuje, že sa máme naučiť pochopiť, načo sú nám VZŤAHY a naučiť sa prekonávať NEDÔVERU a STRACH vo vzťahoch, pretože tieto nás ničia.

Toto všetko vyššie uvedené je hlavná úloha pre daný prvok, do ktorého energeticky patríme a bude sa ťahať celým našim životom, až pokiaľ to nepochopíme. Je to dané hlavnou životnou energiou, ktorú sme si ako DUŠA vybrali do tohto života. A keď to pochopíme, príde niečo iné. Život je nekonečná cesta, preto si ju treba užívať v každý moment TU a TERAZ.

Samozrejme to neznamená, že orgány, ktoré energeticky patria do „nášho“ prvku, musíme mať nutne choré alebo naopak úplne zdravé. Od nich sa však odvíjajú naše prípadné ďalšie oslabenie a choroby. Tieto nám ukazujú smer, kde môžeme začať hľadať, diagnostikovať naše oslabenia, naše choroby a odtiaľ začať rozpletať klbko našich problémov. Zdravotných aj vzťahových.

Nepodceňujte a neignorujte varovné bolesti a signály svojho tela

7 Replies to “Rovnovaha tela a duše podľa elementov a činskeho pentagramu”

 1. Erika

  Krásne napísané a na mňa sedí skoro všetko. Je to zaujímavé ten kolobeh všetkého čo niekedy vôbec nechápeme. Vďaka našej Guru za cenné informácie. Koľko času nám venuje energie. Vážime si to.💞💞

  Odpovedať
 2. Soňa

  Voňavečka, ďakujem 🍀, niekedy mám pocit, že sa takéto informácie sa ku mne dostávajú, ako moje stratené puzzle a postupne zapadaju, úplne to pasuje. Teším sa na ďalšie čítanie 🌞

  Odpovedať
 3. Denisa

  Život je jednoduchý, len my ľudia si ho komplikujeme. Tak proste, ale pri tom tak zložité. Úžasný článok. Ďakujem za to čo odovzdávaš Tvojimi poznatkami. 🫶🏼

  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Košík