Linalool v kozmetike slúži na zlepšenie vône produktov, pričom jedna štúdia z roku 2002 skúmala aj jeho protizápalovú aktivitu, no tú dokázali iba v jeho prirodzenej, rastlinnej forme, nie ak je vyrobený synteticky. Väčšina značiek pracuje práve so syntetickou formou.

Vieme, že doterra oleje sú 100% certifikované oleje, ale len niektoré z nich obsahujú linalool.

Coriander:

Koriander má vysoký obsah linaloolu, ktorý pomáha pokožke udržiavať pleť. Koriander môže byť pre telo upokojujúci. Koriandrová sladká, bylinná aróma je zároveň relaxačná a stimulujúca.

 • Priaznivo vplýva na trávanie a upokojuje podráždený žalúdok
 • Pomáha pri zdravej tvorbe inzulínu
 • Znižuje bolesti kĺbov a svalov
 • Má tonizujúce a omladzujúce účinky na pokožku

Cilantro: má množstvo priaznivých účinkov, medzi ktorými sú aj jeho tráviacie, antioxidačné a povzbudzujúce vlastnosti.

Podporuje zdravé trávenie pri vnútornom užívaní Výkonný čistiaci a detoxifikačný prostriedok Dáva jedlu sviežu a chutnú chu

Bazalka: je cenená pre svoje regeneračné a upokojujúce účinky, často sa používa na zmiernenie bolesti svalov a kĺbov, na uľahčenie dýchania a na schladenie pokožky. Na aromatické, vonkajšie a vnútorné použitie. 

Basil je veľkým prínosom pre myseľ aj telo vďaka vysokému obsahu linaloolu, čo je ideálne použitie, ktoré pomáha znižovať pocit napätia pri aplikácii na spánky a zadnú časť krku. Basil sa bežne používa vo varení, aby dodával čerstvú, bylinkovú príchuť do mäsa a cestovín a tiež ochladzuje pokožku. Vôňa bazalky pomáha podporovať pocit sústredenia.

 • Zmierňuje bolesť svalov a kĺbov
 • Pomáha s čistým dýchaním
 • Ochladzuje pokožk 
 • Podporuje duševnú čulosť a zmenšuje pocity úzkosti

Lavender: jedným z najznámejších éterických olejov na planéte. Jej účinky sú mnohostranné. Môžeme ju použiť na upokojenie popálenín a regeneráciu buniek. Nekľudnému spáčovi pomáha vyvolať pokojný spánok a zmierňuje bolesť pri ranách a odreninách.

Takisto pomáha ostatným olejom dobre spolupracovať.. Spája a prepojuje všetky komponenty tak, aby prinášali maximálny úžitok všetkým telesným systémom. Môže modulovať náladu, uľavuje pri úzkostiach. Pomáha pri hojení rán a poškodení tkanív, najmä pri popáleninách. Levanduľa má všestrannú, neagresívnu povahu. Jej použitie je jednoduché a ľahké.

Clary sage:

Clary Sage je známa svojimi utišujúcimi vlastnosťami a prínosmi pre pokožku. Hlavnou chemickou zložkou Clary Sage je linalyl acetát, ktorý je súčasťou estery skupiny, čo z nej robí jeden z najodolnejších, upokojujúcich a vyrovnávajúcich éterických olejov. V stredoveku bola rastlina Clary Sage často používaná na upokojenie pokožky. Inhalácia Clary Sage podporuje pocity relaxácie, ktoré umožňujú pokojný nočný spánok.

 • Podporuje zdravé vlasy a pokožku hlavy
 • Podporuje pokojný nočný spánok
 • Zmierňuje a utíši podráždenú pokožku

2 Replies to “Oleje s LINALOLOM”

 1. Erika

  Wauuuu, tak to je zaujímavé, ja keď si kupujem nejakú kozmetiku tak hľadám aby mala aj zložku linalol, lebo viem že táto zložka robí príjemnú prírodnú vôňu danému produktu.🩷💐

  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Košík